Türkçe Domain Satışları ve Domain Yatırımcı Veritabanı

One comment

2019 yılının bitmesiyle, bir çok yabancı platformda 2019 yılı ve genel olarak son 10 yıla genel bakış açısı altında bir çok grafik, satış vs. paylaşıldı. Son zamanlarda aklımda olan fakat ertelemekte olduğum bir düşüncenin ilk adımlarını, bu paylaşımlardan sonra, atmaya karar verdim.

Bildiğimiz üzere domain yatırımcılığının olmazsa olmaz adımlarından biri de domain fiyatlama olup, bu aşamada kullanılan en önemli verilerden biri geçmiş domain satışlarıdır. Global domain fiyatlamada kullanılabilecek çok sayıda geçmiş domain satış bilgisi olmasına rağmen, ulusal bazda maalesef bu bilgi yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla bu veri sepetimizi geliştirmek adına, bundan sonra, bana bildirimi yapılan bütün “Türkçe” domain satışlarını haftalık, iki haftalık veya aylık olarak (verinin yoğunluğuna bağlı olarak) sizlere duyurmayı istiyorum. Yaptığınız satışları duyurmak isterseniz, domain, satış fiyatı ve satan/alan kişi/şirket bilgilerini bana e-mail olarak göndermeniz yeterli. Domain ve satış fiyatı bilgileri zorunlu olup, diğer bilgiler zorunlu değildir.

Satışlarınızı contact@arifsengoren.com adresine gönderebilirsiniz.

Bir diğer hususta, öncelikli olarak domain alımı yapanları, daha sonra da domain satışı yapanları ilgilendirecek bir konu. Kısa-orta vadede domain alımı yapanlara, piyasadaki domainlerden seçilmiş, fiyat-performans olarak güzel fırsatları sunmaya çalışacağım. Eğer domain alıyorsanız, fırsatları değerlendiriyorsanız, sık sık al-sat yapıyorsanız veya, uygun bütçelerle portföy oluşturma hedefiniz var ise, bana contact@arifsengoren.com’dan mail adresinizi ve arzularsanız, isim soyisim bilgilerinizi vermeniz yeterli. Belirli bir kişi sayısı olduktan sonra, periyodik olarak elle hazırlanmış listeleri mail adresini bana iletenlere sunuyor olacağım. Herhangi bir şekilde otomatik e-mail vs. olmayacak, sadece bahsedilen konuda, sizlere mail atılacaktır.

Herkese iyi yıllar, iyi haftalar dilerim.

1 comments on “Türkçe Domain Satışları ve Domain Yatırımcı Veritabanı”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.