Migros, Getir ve Siyasi Partiler

One comment

Daha önce domainin siyasetteki yeri ve etkisi adlı bir yazı yazmıştım fakat ülkemizdeki duruma değinmemiştim. Ülkemizdeki siyasi gelişmeler malumumuz. Yeni kurulan partiler, kurulacak partiler derken ülkemizdeki siyasi partilerin hem uzun hem kısa isimlerinin .com uzantılarına baktım. İşte sonuçlar:

Özellikle 3 harfli domainler için konuşmak gerekirse, bu domainlerin alınması ne kadar gereklidir, tartışılır. Fakat, parti isimlerinin uzun hallerinin hiç birinin partiler tarafından alınmamış olmasının, çok büyük bir eksik olduğunu düşünüyorum. Ama durun, içlerinden birisi en azından uzun versiyonu almış ve çok şık olmuş açıkçası:

http://www.iyiparti.com

Umarım ülkemizi yöneten ve yönetmeye aday olan siyasi partilerimiz, org.tr’nin dışındaki uzantıları hatırlar ve internet çağına daha fazla ayak uydurmaya çalışırlar.

Başlıkta bahsettiğim Migros ve Getir hadisesine gelmek istiyorum. İnternet çağının en önemli yan etkilerinden biri de, tembellik 🙂 Bazen bu yan etkiye maruz kalan birisi olarak, alışverişlerimi Migros’un online girişimi SanalMarket.com.tr’den yapıyorum. Cumartesi günü, yine alışveriş yapmak için browser’ımı açtım ve SanalMarket.com yazıp enter’a bastım. Karşıma ne çıksa beğenirsiniz?

Evet, online market alışveriş projelerinin arttığı günümüzde “Getir” uygulaması belkide en büyük rakibine büyük bir çalım atarak SanalMarket.com’u satın almış (veya portföyünde bulunuyormuş) ve kendi ismine yönlendiriyor. Ben de bu şık ortaya güzel bir kafa golü atarak cevap verdim ve alışverişimi Getir’den yaptım 🙂 Son olarak, domainlerin kayıt tarihlerine baktığımda .com’un .com.tr’den iki yıl önce kayıt edildiğini de eklemek isterim.

1 comments on “Migros, Getir ve Siyasi Partiler”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.